Ogólna

Jak odpowiednio dobrać buty?

Jak odpowiednio dobrać buty?

W ślepej pogoni za modą bardzo często funduje się swoim stopom bardzo mocne tortury. Kobiety bardzo często skazują się na wysokie obcasy i jednocześnie narażają swoje stopy właśnie na istne tortury. Konsekwencją noszenia niezdrowych butów oraz przede wszystkich niewygodnych są niestety halluksy. Między innymi właśnie dlatego dbanie o stopy jest mocną inwestycją w przyszłość.

Choroby stóp przekładają się bezpośrednio na stan zdrowia. W tym także niestety na kręgosłup. Należy wiedzieć dokładnie jak dobrać odpowiednie buty dla swoich stóp. Gdy kupuje się buty to najważniejsze jest to, aby nie tylko kierować się modą. Buty w pierwszej kolejności muszą być dobrane zgodnie z przeznaczeniem jak i także muszą być bardzo wygodne. Przy doborze butów dla dzieci jak i także dla dorosłych obowiązują niestety inne kryteria. Stopa cały czas się zmienia, a styl życia oraz obuwie mają na to wpływ bezpośredni. Obuwiem odpowiednim można zdecydowanie znacznie wyprofilować stopę. Dzięki temu nie pojawią się żadne deformacje oraz poprawia się znacznie komfort chodzenia.

Buty dla dziecka

Dziecko ma stopy prawie płaskie. Gdy dziecko zaczyna chodzić, to mało kto wie, ale stópki znacznie zmieniają kształt jak i także dostosowują się do nowych zdań,. Zanim kupi się pierwsze buty dla dziecka, to zależy zadbać o odpowiednie odżywianie dziecka. Wszystkie niedobory jeśli chodzi o minerały oraz witaminy odkładają się właśnie w stopach. Niestety, ale stopy te zdeformują się. Buty dla dwulatka czy też dla trzylatka muszą być o jakie pięć czy też sześć milimetrów dłuższe od stopów. Dodatkowo muszą mieć noski okrągłe. Po co? A chociażby po to, aby palce miały miejsce. Konieczna jest także taka cholewka, która będzie zakrywać kostkę. Na pewno najlepsze są sznurowane buciki. Nie należy kupować półbutów, bo one właśnie zdeformują stopę oraz wpływają na koślawe kolana. Na lato należy dobierać sandały, ale takie których paski się zapinają nad skokowym stawem.

W Centrum Obuwniczym dostępne są buty damskie, męskie oraz dla dzieci – sprawdź modele i znane marki

Buty dla dorosłych

Buty obowiązkowo muszą być dopasowane tak, aby umożliwić danej osobie swobodne poruszanie swoimi palcami. Ważne jest także to, aby do wnętrza bezpośrednio dopływało powietrze. Na stopach na pewno w zasadzie w ogóle nie czuć dobrych butów. Buty muszą ochronić przed wychłodzeniem w zimne dni jak i także ochronić przed urazami. Zadaniem wyściółki jest wchłanianie wilgoci i pozwolenie stopie oddychać. Wówczas noga nie poci się. Podeszwa z tworzywa elastycznego amortyzuje wszelkie wstrząsy. Zaś cholewka miękka nie zaburza w żadnym wypadku krążenia krwi.

Niestety zwykle kobiety nie dają sobie przemówić do rozumu i niestety nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo poważne konsekwencje mogą się wydarzyć, gdy noszą cały czas buty na wysokich obcasach. Halluksy to tylko jedna z konsekwencji. Inne są zdecydowanie dużo bardziej poważniejsze. Oczywiście w szpilkach wygląda się atrakcyjniej, nie podlega to wątpliwości, ale nie można na obcasach chodzić dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jest to niebezpieczne oraz nieodpowiedzialne.