Rozrywka

Jajka styropianowe – skąd i po co

Jajka styropianowe – skąd i po co

Jajka styropianowe przez przeciętnych konsumentów, odwiedzających sklepy oraz hurtownie, traktowane są jako produkty dość osobliwe. Na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić, co z takimi produktami można zrobić.

Po dłuższym zastanowieniu okazuje się jednak, że można zrobić sporo, a wszelkie działania zależą jedynie od naszej kreatywności. Rodzice dzieci niepełnosprawnych, a także dorośli biorący udział w licznych terapiach zajęciowych dobrze wiedzą, że jaja styropianowe stosowane są podczas zajęć plastycznych. Maluje się je na różne kolory za pomocą profesjonalnych narzędzi plastycznych lub z użyciem szablonów.

Tworzyć można także rzeźby z jajek styropianowych. Wystarczy tu jedynie obeznanie z ostrymi narzędziami do wycinania różnych form. Projekty wykonane w styropianie wraz z pomalowanymi jajkami styropianowymi cieszą nie tylko osoby, które zajmowały się ich dekoracją. Wszystkie formy często trafiają na różne aukcje, gdzie po sprzedaniu przynoszą konkretne dochody, wspierające różne przedsięwzięcia charytatywne, np. ratowanie chorych dzieci lub bezdomnych zwierząt.

Jajka inne, niż wszystkie

Jajka styropianowe traktować można jako jedną, zwartą całość, a także zjawisko łatwo poddające się obróbkom wszelkiego rodzaju. Jeśli ktoś zna się na obsłudze elektrycznej przecinarki do styropianu – może z jajka styropianowego wyciąć różne kształty, które można później dodatkowo modyfikować. Tak jak zwykłe jajko pokroić można na plasterki, połówki lub ćwiartki – tak jajko styropianowe również da się pociąć w podobny sposób. Z tych pociętych kształtów tworzyć można dowolne kombinacje artystyczne.

Malowanie gigantycznych jajek ze styropianu może dostarczyć mnóstwa radości dzieciom wchodzącym dopiero w świat sztuki. Z jajek styropianowych stworzyć można wiele ciekawych form w warunkach domowych, mogą one wszystkie przez długie lata służyć jako dziecięce zabawki. Styropian jako tworzywo sztuczne, jest w pełni bezpieczne dla dzieci wchodzących w okres odkrywania świata. Jest lekki i łatwo go przenieść.

Komercyjne znaczenie jajek styropianowych

Wszyscy kochamy święta wielkanocne, ponieważ są niezwykle magiczne. Nie byłoby jednak tak dużej intensywności przedświątecznego szaleństwa, gdyby nie efektowne projekty dekoracji w supermarketach i innych miejscach, gdzie zwraca się uwagę na efektowne wyposażenie wnętrz. Gigantyczne jajka styropianowe, po pokryciu szpachlami oraz materiałami nabłyszczającymi stają się elementami dekoracyjnymi, obok których trudno przejść obojętnie. Takie dekoracje podobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Podobnie rzecz ma się w przypadku kul styropianowych, które przerabiane są przez artystów na gigantyczne bombki bożonarodzeniowe, służące za elementy scenografii przy wszelkich stoiskach świątecznych i wszędzie tam, gdzie przeprowadzane są przedświąteczne promocje towarowe. W takiej scenerii niezwykle magicznie prezentuje się Święty Mikołaj oraz wszyscy jego pomocnicy. Bombki giganty zapadają w pamięć wszystkim dzieciom, czekającym z utęsknieniem na kolejne święta.