Rozrywka

Oryginalne ramki na zdjęcia

Oryginalne ramki na zdjęcia

Zdjęcia to niezwykła dekoracja, która pasuje do każdego wnętrza. Jak samodzielnie stworzyć oryginalną ramkę na fotografie? Co możemy użyć? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych pomysłów oraz wskazówek.

Fotografie umieszczone na półkach czy na ścianach tworzą wyjątkowy klimat i zawsze stanowią oryginalną ozdobę. Do ich wykonania możemy użyć wielu ciekawych elementów. To dobra zabawa również dla dzieci, które w ten sposób mogą rozwijać swoją kreatywność. Warto pomyśleć nad tego rodzaju rozrywką. Może również okazać się, że odkryjesz w sobie nową pasję. Pomysłów na ozdobienie ramek może być naprawdę mnóstwo. Można wykorzystać do tego wiele niepotrzebnych już materiałów, które zalegają w naszych szufladach.

Ramki na zdjęcia możemy wykonać od podstaw samodzielnie lub zakupić gotowe, zwykłe, drewniane ramki i przejść do ich ozdabiania. Wszystko zależy od naszych indywidualnych dyspozycji. Z pewnością nieco łatwiejszą opcją będzie wykorzystanie gotowych ramek. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie ramek od podstaw możemy wykorzystać do tego zarówno drewno, jak i zwykły karton.

Hurtownia artykułów dekoracyjnych Czakos – pompony, przypinki, konfetti i wiele innych produktów – sprawdź!

Ramka z kartonu

To świetny pomysł na wspólną zabawę z dziećmi. Poza tym to szansa na pozbycie się starych gazet oraz kartonów. Do stworzenia tego typu ramki potrzebny nam będzie kawałek kartonu, linijka, nożyczki lub nożyk, klej oraz gazeta. Pierwszym krokiem będzie odrysowanie kształtu ramki na kartonie – można odrysować ją od zwykłej kartki. Należy zrobić podwójną linię, która wyznaczy długość i szerokość takiej ramki. Następnie przechodzimy do wycinania. Najlepiej jeśli zrobi to kto16ś dorosły. Dobrze jest zrobić podwójną ramkę, by była ona twardsza i stabilniejsza. W tym celu wycinamy drugi raz ten sam kształt, a następnie sklejamy dwie części w całość. Kolejnym krokiem jest owinięcie ramki gazetą. W tym celu należy użyć kleju i rozprowadzić go pędzelkiem. Wierzch ramki również należy posmarować klejem i poczekać aż przeschnie. W ten sposób ramka będzie twardsza. Dalej pozostaje tylko pomalować gazetę i umieścić ewentualne dodatki.

Ramka z okna

Ramka wykonana ze starego okna może okazać się niezwykłą ozdobą twojego wnętrza. Chodzi szczególnie o okna, które podzielone są na cztery lub sześć elementów. W ten sposób możemy w każdym z prostokątów umieścić zdjęcia. Zanim jednak przejdziemy do umieszczania zdjęć warto zadbać o właściwe oczyszczenie ramki i jej ozdobienie. Możemy ją dowolnie pomalować lub pozostawić w stanie surowym – to również da nam ciekawy efekt.

Ozdabianie gotowych ramek

Samo ozdabianie gotowych ramek również może przynieść niezwykłe efekty. Ramki możemy ozdabiać dowolnymi przedmiotami. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się różnego rodzaju kamyczki czy muszelki. W ten sposób możemy stworzyć piękną pamiątkę z wakacji. Do ozdobienia mogą posłużyć np. korki po winie. Należy przeciąć je wzdłuż na pół i przykleić do ramki. W tym celu potrzebny będzie wyłącznie dobry klej, który utrzyma poszczególne elementy na danej powierzchni. Tak wykonane ramki mogą stanowić ciekawy upominek dla kogoś bliskiego.